UĞURKAN'a nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

UĞURKAN'da oluşabilecek kariyer fırsatları için web sayfamızda bulunan cv bankamızdan ya da size en yakın şubemizde iş başvuru formumuzu doldurarak, kendinize uygun bulduğunuz pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

UĞURKAN'da staj imkanı var mıdır? Staj başvurusunu nasıl yapabilirim?

UĞURKAN öğrencilere staj imkanı sağlamayı ve dolayısıyla iş hayatına hazırlamayı en büyük sosyal görevlerinden biri olarak kabul etmektedir. Kuaförlük hizmetleri ve İdari Birimler için yaz ve kış dönemlerinde öğrencilere çeşitli departmanlarımızda staj imkanı sağlamaktayız. Staj başvurunuzu "Başvurular" alanından özgeçmişinizi oluşturarak çalışmak istenilen bölüm alanına "Stajyer" seçeneğini işaretleyerek yapabilirsiniz.

UĞURKAN'da part-time çalışma imkanı var mıdır?

UĞURKAN'nun çeşitli kadrolarında part-time çalışma imkanı mevcuttur. Part time iş imkanları " Açık Pozisyonlar" sayfasında yayınlanmaktadır.

Askerlik görevimi henüz yerine getirmedim. UĞURKAN'da çalışma imkanım var mıdır?

UĞURKAN'a başvuruda bulunmak isteyen erkek adaylarımızın askerlik görevlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ancak bazı pozisyonlarda en az 3 yıl tecil olması durumunda değerlendirmeye alınması mümkün olabilir. Askerlik durumu ile ilgili bilgi ilanların içeriğinde belirtilmektedir.

UĞURKAN'da çalışanlara yönelik eğitim planlaması nasıldır?

UĞURKAN, işe yeni giren her çalışanına, pozisyon ve işin niteliğine uygun dört gün süreyle işe uyum sağlama (Kurumsal Oryantasyon) eğitimi verdikten sonra iş başı yapılmasını sağlamaktadır. Eğitim programları zorunlu ve seçmeli eğitimler olmak üzere tüm çalışanları kapsayacak şekilde planlanmaktadır.

UĞURKAN'da işe alım süreci nasıl işliyor?

UĞURKAN'da işe alım süreci, "Doğru İşe Doğru İnsan" prensibine uygun olarak personel seçme ve yerleştirme işlemlerinin hatasız yürütülmesini kapsamaktadır. İş başvurusunda bulunan deneyimli ya da yeni mezun adaylar; ilgi alanları, eğitimleri ve yetkinlikleri doğrultusunda değerlendirilmektedir. İlgili pozisyonun gerekleri dikkate alarak öğrenim, deneyim, lisan bilgisi vb. kriterler ve iş görüşmelerinde gözlenen kişisel nitelik ve yetkinlikler adayın seçiminde önemli rol oynamaktadır. Tüm adaylara güvenilir ölçme ve değerlendirme araçları uygulanarak başvurdukları göreve ve kurum kültürüne uygun olup olmadıkları ölçümlenmektedir.

İşe alım tarihlerinizi öğrenebilir miyim?

Mevcut şubelerimiz için işe alımlarımız yıl boyunca yapılmaktadır. Yeni şubelerimiz için işe alım dönemlerimiz internet ya da gazetelerdeki ilanlarımız ile duyurulmaktadır. Yılın her dönemi CV bank aracılığı ile iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvuru yaptım ancak bana geri dönüş olmadı. Nasıl bilgi alabilirim?

Yapmış olduğunuz başvurunuz; ilgi alanları, eğitim, deneyim ve yetkinlikler göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir. Pozisyonun kriterleri ile sizin niteliklerinizin örtüşmesi durumunda işe alım birimimiz sizinle bağlantıya geçecektir.

İşe alım aşamasındaki sınav ve mülakatlar hakkında bilgi alabilir miyim?

UĞURKAN ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli görevlere yönelik bilgi, beceri ve mesleki yetkinliklere dayalı sınavlar düzenlenmektedir. Adaylar söz konusu pozisyon ile ilgili görüşmelere davet edilirken sınav ile ilgili bilgi verilmektedir. Mülakatlarımız ilgili pozisyona göre 2 ila 3 aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Yaptığım iş görüşmenin sonucunu nasıl alabilirim?

Yaptığınız başvuru neticesinde gerçekleştirilen görüşmenin sonucu ve bundan sonraki süreç hakkında bilgi tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bildirilecektir.