Yüzmede yeni sistem geliyor!

Tarih: Perşembe, 24 May 2012. Kategoriler: Spor

Yüzmede yeni sistem geliyor!

Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, yüzme branşını dünya ile entegre etmek için yeni bir sistemi hayata geçirmeye hazırlandıklarını söyledi.

Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, "Ülkemizde yüzme branşında yeni bir sistem oluşturduk ve branşımızı dünya ile entegre hale getirerek, bilimi ve teknolojiyi kullandık" dedi.

"HER TÜRLÜ TEKNOLOJİYE SAHİP YÜZME MERKEZLERİNİN KURULMASI ŞART"
Türkiye'de yüzme branşının büyük gelişme gösterdiğini savunan Bozdoğan, yüzmenin çok zor bir spor dalı olduğunu vurgulayarak, "Sporcuların derecelerinde saliselerin gelişmesi için bile çok yoğun bir çalışma programı gerekiyor. Türkiye'de başarı için her türlü teknolojiye sahip yüzme performans merkezlerinin kurulması şart" diye konuştu.

"YENİ YAPILACAK TESİSLER TÜRKİYE'NİN GURURU OLACAK"
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Yüzme Federasyonu'nun iş birliğinde, İstanbul Tozkoparan'da yapımı devam eden Yüksek Performans Merkezi'nin 1 ay içinde hizmete gireceğini dile getiren Ahmet Bozdoğan, "Ayrıca Erzurum'da da Yüksek Performans ve Yükselti Kamp Eğitim Merkezi ihalesine çıkılmış olup, 1 yıl sonra hizmete sunulacak. İstanbul'un aday olduğu 2020 Olimpiyatları alınırsa, bu tesisler Türkiye'nin gururu olacaktır" ifadelerini kullandı.

Bozdoğan, son dört yılda bir çok antrenör gelişim semineri, sporcu ve antrenör gelişim kampları düzenlendiğini, bu kamplara davet edilen olimpiyat şampiyonları yetiştirmiş dünyaca ünlü antrenörler ve kondisyonerlerin, yüzmede en son kullanılan teknik ve antrenman sistemlerini uygulamalı olarak gösterdiğini söyledi.

Fransa ve İngiltere gibi yüzmede söz sahibi olan ülkelerle yoğun kamp programları ve teknik analiz kampları organize ettiklerini kaydeden Bozdoğan, "Karşılığında sporcularımız tarihi rekorları kırdı" şeklinde konuştu.

Başkan Bozdoğan, "3. Emre Vardar milli takım seçmelerinde Alpkan Örnek, Derya Büyükuncu'nun 22 yıllık, Nezir Karap, Uğur Taner'in 21 yıllık, Deniz Ali Bayraktar ise Derya Büyükuncu'nun 19 yıllık, Elif Nur Nas da Gizem Papila'nın 10 yıllık rekorunu kırdı. Bu rekorların hepsinin de genç sporcular tarafından kırılması gelecek için büyük umut oldu" şeklinde konuştu.

  • 0.0/10 rating (0 votes)
  • Item Tag: Spor, Yüzme

Yorumlar (0)

Yorum ekle

Misafir olarak yorumluyorsun.

Bahar, insanı yaşama bağlayan en güzel şeylerden biri...

Eem Talu Eem Talu 21. May, 2012 |

saçlarımıza uygun şampuanı nasıl seçeriz

Eem Talu Eem Talu 21. May, 2012 |