Takıların Önemi

Tarih: Cuma, 18 May 2012. Kategoriler: Kadın, Moda

Takıların Önemi

Herkese merhaba. İlk yazıda bir kıyafeti tamamlayan ve hatta öne çıkaran en önemli parçadan bahsetmek istiyorum; takılar!

Takı takmadığımda kendimi oldukça eksik hissettiğim için bu konuda pek objektif olamayacağım ama şu bir gerçek ki ne giydiğiniz kadar neyi nasıl taktığınız da oldukça önemli. Yıllardır her dolapta bulunması gereken 10 parça gibi klasik yazıları okuyoruz. O zaman artık her kadında bulunması gereken takılardan söz edelim.

Düz siyah bir elbiseyi bir anda şahesere dönüştürebilecek olan en önemli 1. Aksesuarımız; antika görünümlü bir küpe. Antika görünümünü gerçeğe dönüştürmek için Vintage mağazaları gezebilir ya da annenizin eski takılarına doğru yol alabilirsiniz. 2. En önemli aksesuarımız ise hazır mevsim gereği boğazlı kazaklar gün yüzüne çıkmışken uzun zincirli, figürlü kolyeler.

Baykuş figürü uzun bir zamandır oldukça revaçta ancak benim tavsiyem özellikle pudra tonlarıyla harika bir uyum yakalayabileceğiniz kuş kafesi formundaki kolyeler.

Küpe ve kolye işini hallettiğimize göre sıra geldi en önemli 3. Aksesuar olan yüzüklere. Devamlı ön planda olan ellerimizin en iyi arkadaşı olan yüzükler artık hepimizin vazgeçilmezi! Bunun en önemli faktörü bütün pasajların ve mağazaların yüzükler için bol çeşide yer vermesi. Yüzükler de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise kavram kargaşası yaratmamak adına yüzüğün boyutunu aşırıya kaçırmamak. Art arda takabilen halka yüzükler, oldukça kibar bir görünüme sahip ikili ve üçlü yüzükler benim favorilerim arasında.  Parıltılı taşlı yüzüklerin yanı sıra inanılmaz renklere sahip olan doğal taşlı yüzükler özellikle klasik kıyafetlerde aksesuar olarak size yardım edebilir.

Ve kapanışı oldukça büyük bileziklerin modasının çoktan geçtiğini hatırlatarak, art arda takabileceğiniz deri-kumaş karışımı bilekliklerin tam sırası olduğunu hatırlatarak yapmak istiyorum. Nasıl artık aynı renk çanta ile aynı renk ayakkabı kullanmak bir uyum değilse bilezikler ve takılar için de durum böyle. Bir karışım yaratmak ve bu karışımı yaratırken “uyumsuzluğun uyumunu” yakalamak esas kural.

Bu ufak tavsiyeleri günlük kıyafetinize yansıttığınızda gelecek olan değişimle beraber takıların önemi konusunda bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Ufak inci küpelerinizi ulaşamayacağınız bir yere saklayın ve hiçbir zaman modası geçmeyecek olan antika görünüme merhaba demeyi unutmayın!

  • 0.0/10 rating (0 votes)
  • Item Tag: Takı

Yorumlar (0)

Yorum ekle

Misafir olarak yorumluyorsun.

Bahar, insanı yaşama bağlayan en güzel şeylerden biri...

Eem Talu Eem Talu 21. May, 2012 |

saçlarımıza uygun şampuanı nasıl seçeriz

Eem Talu Eem Talu 21. May, 2012 |